Portrét na veľký formátŠpecialitou svaddba.sk sú camera obscura portréty. Aj ja však idem ďalej a som rád, že to čo sa začalo kedysi camerou obscurou sa pretavilo do veľkoformátového fotoaparátu! Od tohto momentu Ti ponúkam nielen možnosť fotografovať vaše svadobné portréty camerou obscurou, ale aj týmto veľkoformátovým fotoaparátom, aký vidíš na foto nižšie.


_MG_0001jpg


Aj keď sa môže zdať, že sa jedná o starý prístroj, pravdou je, že je to súčasný fotoaparát. Takýto prístroj ponúka dokonalú kontrolu nad fotografiou, čo znamená, že ak ho má v rukách profík, dokáže s ním vytvoriť fotografie, ako sa žiadným iným fotoaparátom. Výhodou oproti (spomínanej) camere obscure je to, že môžem fotografovať už aj vo farbe (a áno čierno-biela je rovnako možná). V tomto prípade, je však farebná fotografia špecifická svojou ojedinelou farebnosťu, aj tým, že fotografia, ktorú vidíš nižšie je práve tým kusom fotografického papiera, ktorý bol založený vo fotoaparáte a zosnímal výsledný obraz. Áno je to tá fotka, ktorá vznikla priamo vo fotoaparáte, žiadna kópia, ale jedinečný exemplár veľkosti 10 x 12,5 cm. A aby som nezabudol, je to stále analógový proces, kde je množstvo ručnej práce v tmavej komore a množstvo mojich skúseností, aby som Ti vedel tento výnimočný výsledok zaručiť!  


_MG_9993jpg


Od tohto dňa môžeš mať takéto portréty aj Ty so svojou Láskou, samozrejme ako súčasť vášho svadobného fotenia. Stále Ti ponúkam možnosť čierno-bielych camera obscura portrétov alebo túto novú možnosť v čierno-bielom aj farebnom prevedení. Ak hľadáš niečo výnimočné, už nehľadaj, je to tu! 

Tvoj svadobný fotograf!

daviddoros / svaddba.sk


4x5_2021_04_c 06 daviddorosjpg
Sára a Slavo, 04/2021, priama fotografia 4x5"